FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

‘’DJI Goggle’’ üzerinde bulunan Micro SD kart girişi ne için kullanılır?

‘’DJI Goggle’’ üzerinde bulunan Micro SD kart girişi drone içerisinde bulunan görüntüleri kaydetmek ve daha sonra izlemek amacı ile kullanılır.

Neden kumanda üzerindeki C1/C2 tuşları drone ‘’DJI Goggle’’ gözlüklere bağlı iken fonksiyon dışı kalıyor?

Kullanım operasyonunu kolaylaştırmak adına C1/C2 tuşları otomatik olarak Fn/Back tuşlarına dönüşür.

Neden ‘’DJI Goggle’’ a bağlı drone’un kamerası kafa takip modunda hareket etmeye devam ediyor? Hareket etmeyi durdurduğum halde?

Kafa takip modu aktif iken, Drone kamerası kullanıcının kafa hareketlerine bağlı hareket eder. Eğer kullanıcı ilk harekete başladığı pozisyonu almazsa, alana kadar hareket etmeye devam eder.

‘’DJI Goggle’’ her bağlandığı cihaz ile ayni fonksiyonda çalışıyor mu? Eğer çalışmıyorsa ana farklılıklar nelerdir?

Hayır çalışmıyor. Her cihaz için özel fonksiyon bulunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen kullanım kılavuzunu inceleyiniz.

‘’DJI Goggle’’ gözlüğümü nasıl güncellerim?

‘’ DJI Goggle ‘’ gözlüğünüzü güncellemek için 3 farklı yol bulunmaktadır.

1. USB kablo yardımı ile doğrudan PC’ye bağlayarak.

2. Bilgisayara bağlamazdan önce her cihazı (Gözlük+Kumanda+Drone) birbirlerine eşleyerek hepsini ayni anda güncelleyebilirsiniz.

3.Her cihazı ( Gözlük+Kumanda+Drone) birbirlerine eşledikten sonra, DJI Go 4 uygulamasını kullanarak tüm cihazlarınızı güncelleyebilirsiniz.

‘’DJI Goggle’’ 1080p ekranları ile diğer 2K ekranların arasındaki fark nedir?

Tipik ‘’2K’’ ekranlı diğer marka FPV gözlükleri 1280×1440 çözünürlüğü 2 ayrı göze böler ve her bir göz için 720P çözünürlük sağlar.  ‘’DJI Goggle’’ 2 ayrı göz için 2 ayrı 1080P ekran kullanır. Yani her bir göz için maksimum çözünürlük 1920*1080’e kadar çıkabilir.

Neden ‘’DJI Goggle’’ gözlüğümde görüntü aktarım kalitesi bazen değişmektedir?

Görüntü aktarım çözünürlüğü anlık olarak drone kamerasının yaptığı görüntü kaydının çözünürlüğüne göre değişmektedir. Örneğin eğer drone 4K çözünürlükte kayıt alıyorsa, anlık görüntü aktarımı 720p/30fps olur, 2.7K çözünürlükte kayıt alıyorsa 1080p/30fps olur, 1080P çözünürlükte kayıt alıyorsa  720p/60fps ve 1080p/30fps aralığında değişen bir görüntü aktarımı gerçekleştirebilir.

Görüntü aktarım sistemindeki ‘’HD MODE ve SMOOTH MODE’’ arasındaki en önemli fark nedir?

HD Mode aktifken çözünürlük yakın alanda 1080p/30fps ye kadar ulaşmaktadır, uzak alanda 720p/30fps ye kadar inmektedir ya da sinyal parazitli ortamlarda. Smooth Mode aktifken, çözünürlük 720p/60Fps de sabit olarak kalmaktadır.

Neden ‘’ DJI Goggle ‘’ a kablosuz olarak sadece Mavic Pro bağlanabiliyor?

Çünkü ‘’ DJI Goggle ‘’ gözlüklerde bulunan OcuSync teknolojisine sahip olan tek drone Mavic Pro.

‘’DJI Goggle’’ üzerinde bulunan Micro SD kart girişi ne için kullanılır?

‘’DJI Goggle’’ üzerinde bulunan Micro SD kart girişi drone içerisinde bulunan görüntüleri kaydetmek ve daha sonra izlemek amacı ile kullanılır.

Hangi cihazlar ‘’ DJI Goggle ‘’ gözlükler ile HDMI kablo yardımı ile uyumlu çalışmaktadır?

HDMI çıkışı bulunan her cihaz uyumlu çalışmaktadır.

Hangi DJI ürünleri ‘’ DJI Goggle ‘’ gözlükler ile USB kablo yardımı ile uyumlu çalışmaktadır?

Phantom 4, Phantom 4 pro, Phantom 4 Advanced, ve Inspire 2.

Ayni anda birden fazla ‘’DJI Goggle’’ gözlük veya Kumanda bir Mavic Pro drone’a bağlanınca ne olur?

Koç modunda iken sadece ‘’MASTER’’ ( Birincil ) kontrolcü uçuş modlarını değiştirebilir. İkincil kumanda sadece eğer ‘’MASTER’’ (Birincil) kontrolcü 2 saniyeden daha uzun süre drone’a komut vermemiş ise drone’a komut verebilir. ‘’MASTER’’ kontrolcü her zaman cihazı kullanabilir. İkili operasyon modunda ( 1 drone + 2 gözlük + 2 kontrolcü kumandası) ikincil gözlük kafa takip sistemini desteklemez. Eğer ‘’MASTER’’ ( Birincil ) kontrolcü ile ‘’DJI Goggle’’ gözlük ayni kullanıcı tarafından kullanılıyorsa, gözlemciden gelecek uyarıya ihtiyaç duyulabilir.

Bir Mavic Pro Drone’a ayni anda kaç tane ‘’DJI Goggle’’ Gözlük bağlanabilir?

‘’DJI Goggle’’ Gözlüğü Mavic Pro Drone’a ve Kontrolcü kumandasına eşleştirmenin yanı sıra iki farklı bağlantı kombinasyonu daha yapılabilmektedir.

  • Bir adet Mavic Pro Drone + İki adet ‘’DJI Goggle’’ Gözlük+ iki adet Mavic Pro kontrolcü kumandası.
  • Bir adet Mavic Pro drone + bir adet ‘’ DJI Goggle’’ Gözlük + iki adet Mavic Pro kontrolcü kumandası.

‘’DJI Goggle’’ cihazımın açma kapama tuşuna bastığım zaman bazen algılamıyor?

Normal çalışma sistemini algılamak adına ‘’DJI Goggle’’ gözlükler açılıştan ve kapanışından sonra 10 saniye boyunca açma kapama tuşunu devre dışı bırakmaktadır.

Yanlışlıkla dokunmatik panele dokunmamak için ne yapabilirim?

Dokunmatik panele iki parmağınızı arkaya doğru kaydırarak dokunmatik paneli kilitleyebilirsiniz.

Lensler ile gözbebekleri arasındaki mesafeyi nasıl ayarlayabilirim?  Benim için iyi gözbebeği mesafesi nedir?

İlk olarak görüntü netleşene kadar ayar çarkını çeviriniz. Görüntü gözlerinizi yormayacak şekilde netleştiği zaman sizin için en iyi ayarı bulmuş olacaksınız.

‘’DJI Goggles’’ Suya dayanıklı mıdır?

Hayır, ‘’ DJI Goggles’’ suya dayanıklı değildir.

‘’DJI Goggles’’ kullanırken gözlük takabilir miyim?

Evet, ‘’DJI Goggles’’ gözlük üzerine takılabilir.

‘’DJI Goggles’’ nasıl doğru takılır?

Kafa bandını bağlantı yeri ile gözlük kısmının bağlantı yerini ‘’tık’’ sesini duyana kadar birleştirmek sureti ile bağlanır. Bağlantının güvenilirliğini kontrol etmeyi unutmayınız. Lensleri gözlerinize göre ayarladıktan sonra kafa askısını kendinize göre rahat pozisyona getiriniz.

BOZULAN/KIRILAN DRONELAR NE KADAR SÜREDE TAMİR EDİLİYOR?

Mauris fermentum dictum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut tellus dolor, dapibus eget, elementum vel, cursus eleifend, elit. Aenean auctor wisi et urna. Aliquam erat volutpat. Duis ac turpis.

Veggies es bonus vobis, proinde vos postulo essum magis kohlrabi welsh onion daikon amaranth tatsoi tomatillo melon azuki bean garlic.

TÜM YEDEK PARÇALAR ORJİNAL Mİ?

Aliquam erat volutpat. Duis ac turpis. Veggies es bonus vobis, proinde vos postulo essum magis kohlrabi welsh onion daikon amaranth tatsoi tomatillo melon azuki bean garlic.

Gumbo beet greens corn soko endive gumbo gourd. Parsley shallot courgette tatsoi pea sprouts fava bean collard greens dandelion okra wakame tomato. Dandelion cucumber.

TAMİR VE BAKIM ÜCRETİNİ TAKSİTLE ÖDEYEBİLİR MİYİM?

Aliquam erat volutpat. Duis ac turpis. Veggies es bonus vobis, proinde vos postulo essum magis kohlrabi welsh onion daikon amaranth tatsoi tomatillo melon azuki bean garlic.

Gumbo beet greens corn soko endive gumbo gourd. Parsley shallot courgette tatsoi pea sprouts fava bean collard greens dandelion okra wakame tomato. Dandelion cucumber.